چگونه محتوای صفحه تماس با ما را بنویسیم؟

می‌دانستید که در خیلی از سایت‌ها، صفحه تماس با ما بیشترین بازدید را در بین تمام صفحات آن سایت دارد؟ این موضوع به ویژه برای شرکت‌ها و آژانس‌ها صحت دارد.

قبلاً مطلبی در مورد یکی از مهم‌ترین بخش‌های وبسایت یعنی صفحه «درباره ما» نوشتیم. حالا می‌خواهیم نکاتی را برای نوشتن هر چه بهتر محتوای صفحه تماس با ما بیاوریم.

چرا صفحه تماس با ما موضوعی مهم است که باید به آن اهمیت دهیم؟ مشخص است: چون که بازدیدکنندگان شما به اطلاعات تماس مثل شماره تلفن یا آدرس ایمیل احتیاج دارند.

صفحه تماس با ما

صفحه تماس با ما

با اینکه ارائه بهترین راه‌ها برای برقراری تماس بخش ضروری از صفحه تماس با ما است، با این حال باید کمی اهمیت بیشتری به محتوا و طراحی این صفحه داد. در هر صنعت یا زمینه‌ای که فعالیت می‌کنید، داشتن صفحه بسیار زیبای تماس با ما این قابلیت را دارد که بازدیدکنندگان را ترغیب کند تا یا از شما خرید کنند یا شما را برای خدماتی که ارائه می‌دهید به استخدام درآورند.

در اینجا چند نکته را آورده‌ایم که به برقراری ارتباط بین شما و بازدیدکنندگان سایتتان کمک می‌کند.

مطمئن شوید کاربردی است

می‌دانیم که این امری واضح است، ولی زمان بگذارید تا همه چیز را در صفحه چک مجدد کنید. وجود لینک‌های خراب برای کسب و کار شما بسیار وجهه زشتی خواهد داشت. اگر لینک‌های ایمیل یا شماره تلفن کاربردی نباشند، مردم چگونه می‌توانند با شما ارتباط برقرار کنند؟ این نوع نقص‌ها هدف صفحه تماس را زیر سؤال می‌برند.

باید عالی به نظر برسد

تصاویر بخش مهمی از طراحی وبسایت شما هستند. صفحه تماس با ما شاید جذاب‌ترین صفحه سایت نباشد، ولی ظاهر آن را نادیده نگیرید. اگر صفحه تماس با ما سایت شما ضعیف طراحی شده باشد، مردم علاقه‌ای به ایجاد ارتباط بیشتر با شما پیدا نخواهند کرد.

محتوای با دقت نوشته شده

بازدیدکنندگان را با زبانی جذب و حفظ کنید که برانگیزندۀ اقدام و ارزش اقدام باشد؛ به این معنی که دارای کال تو اکشن (Call to action) باشد و اینکه بازدیدکنندگان چگونه می‌توانند از شما یا برند شما نفع ببرند. این کمک می‌کند که رابطۀ بیشتری با آن‌ها برقرار کنید. علاوه بر این، صفحه را کوتاه و مرتبط با اصل موضوع نگه دارید. مردم علاقه‌ای ندارند که زمان زیادی را برای پر کردن فرم‌ها سپری کنند.

غلط املایی نداشته باشید

حتی غلط‌های کوچک املایی و نگارشی هم می‌تواند بازدیدکنندگان شما را از صفحه فراری دهد. حتماً چند بار متن نوشته شده را چک کنید تا چیزی از دستتان در نرود.

باید ریسپانسیو باشد

از اهمیت صفحات ریسپانسیو هر چه بگوییم باز هم کم گفته‌ایم. طراحی ریسپانسیو باعث می‌شود که سایت شما روی دستگاه ‌های مختلف شامل کامپیوتر رومیزی، تبلت یا موبایل به درستی نشان داده شود. برای صفحه تماس با ما هم استثنایی در کار نیست. از آنجایی که استفاده از موبایل برای بازدید از سایت‌ها افزایش چشمگیری داشته، مطمئن شوید که صفحه تماس با ما سایت شما روی همه دستگاه‌های موبایل کار می‌کند. به علاوه، اگر موقعیت فیزیکی خود را روی نقشه در صفحه تماس با ما مشخص کنید، برای بازدیدکنندگان بسیار آسان‌تر خواهد بود که از طریق گوشی خود آن را پیدا کنند.

برای نوشتن صفحه تماس با ما به کمک احتیاج دارید؟ همین امروز با ما در کانتنتور تماس بگیرید.

به این مطلب نمره دهید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تولید محتوای سایت و شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط