ایمیل مارکتینگ

بازاریابی ایمیلی، روشی مؤثر برای حفظ ارتباط با کاربران
کانتنت مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ چیست؟

ایمیل مارکتینگ روشی برای دسترسی مستقیم به مشتریان از طریق ایمیل است. بر خلاف اسپم، بازاریابی ایمیلی مستقیم به دست کسانی می‌رسد که به حوزه تخصصی کسب و کار شما علاقه‌مند هستند. در واقع اگر اسپم شبیه به بمب باشد، ایمیل مارکتینگ شبیه به سلاحی لیزری است که مستقیماً به هدف می‌خورد. فارغ از اینکه شما چه چیزی می‌فروشید، این راهی برای دسترسی مستقیم به هزاران مشتری بالقوه با هزینه‌ای نسبتاً پایین نسبت به سایر شکل‌های تبلیغات است. به وسیله ایمیل مارکتینگ، پیام کسب و کار شما از طریق ترکیبی جذاب از گرافیک، محتوای متنی و لینک به دست کسانی می‌رسد که شاید هیچ وقت به محصولات شما اهمیت نداده باشند، ولی به حوزه تخصص شما علاقه دارند.

مزیت‌های ایمیل مارکتینگ چیست؟

نرخ بازگشت سرمایه (ROI) ایمیل را می‌توان به صورت دقیق اندازه‌گیری کرد. اگر بازاریابی ایمیلی به شکل درست اجرا شود، می‌تواند بازگشت سرمایه بالایی هم به دنبال داشته باشد. ایمیل مارکتینگ یکی از اثربخش‌ترین تاکتیک‌های دیجیتال مارکتینگ است.

شما با ایمیل مارکتینگ می‌توانید به تعداد قابل توجهی از مشترکان ایمیل دسترسی داشته باشید که خودشان انتخاب کردند ایمیل‌های شما را در مورد موضوعات مورد علاقه‌شان دریافت کنند. از طریق ایمیل، می‌توانید پیام‌هایی شخصی، مرتبط و اثربخش به مشتریان برسانید.

همچنین ایمیل‌های پیش‌فرض فروشگاهی کسب و کارها را قادر می‌سازد بعد از اقدامات مهم مشتری مثل خرید یا رها کردن سبد خرید، به صورت خودکار برای آن‌ها ایمیل ارسال کنند.

چرا از ایمیل مارکتینگ استفاده کنیم؟

هزینه: بازاریابی ایمیلی ارزان است، هیچ شکی در این مورد وجود ندارد. چه خودتان و یا چه از طریق شرکت متخصص ایمیل مارکتینگ آن را انجام دهید، بازاریابی مستقیم به صدها مشتری از طریق ایمیل در مقایسه با دیگر روش‌های تبلیغات، هزینه‌ای ناچیز در بر خواهد داشت.

موفقیت: ایمیل‌ها را می‌توان دقیقاً به مشتریان مورد نظر شما ارسال کرد. با در نظر گرفتن این موضوع و همچنین مقرون به صرف بودن ایمیل، جای تعجب نیست که ROI در بازاریابی ایمیلی اغلب نسبت به سایر استراتژی‌های بازاریابی مستقیم بسیار بالاتر است.

انعطاف‌پذیری و قابلیت اندازه‌گیری: با وجود ابزارهای تحلیلی، بررسی چگونگی واکنش کاربران به ایمیل‌های شما کاری آسان است. با داشتن چنین اطلاعاتی، می‌توانید به سرعت استراتژی کمپین خود را در صورت لزوم اصلاح کنید.

ما در کانتنتور محتوای آنلاین وبسایت و شبکه های اجتماعی را برای شما تولید می‌کنیم و فرایند بازاریابی محتوایی شما را مدیریت می‌کنیم

contact@contentor.ir

09124214024

کلیه حقوق این وبسایت محفوظ و متعلق به کانتنتور می باشد